Σας ενημερώνουμε ότι η Ψηφιακή  Έκθεση   Εικονικής Πραγματικότητας (VR) του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας, Παν/μίου Πατρών είναι επισκέψιμη διαδικτυακά για εκπαιδευτικούς, μαθητές και κάθε ενδιαφερόμενο για το θέμα.
Η  Έκθεση     περιλαμβάνει παραδοτέα έργα σχολείων που συμμετείχαν, κατά το σχ. έτος 2019-2020, στα Τοπικά Θεματικά Δίκτυα Πολιτιστικών Προγραμμάτων ΔΠΕ & ΔΔΕ Αχαΐας με τίτλους:
1 «Κατανοώντας τη διαφορετικότητα μέσα από το βιβλίο-Ζωντανεύοντας το Βιβλίο στο Μουσείο»
2 . «Ψηφιακός γραμματισμός: Εμπνέοντας και εκπαιδεύοντας τον πολίτη του μέλλοντος μέσα από το Μουσείο»
Σα Δίκτυα διοργανώθηκαν από το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας σε συνεργασία με τα Τμήματα Πολιτιστικών Θεμάτων ΔΠΕ & ΔΔΕ Αχαΐας, την Ένωση Εικαστικών Πάτρας και την Πανελλήνια Έκθεση Εκπαιδευτικών Πληροφορικής -Παράρτημα Πάτρας.
Μπορείτε να περιηγηθείτε στην έκθεση ακολουθώντας το εξής σύνδεσμο:

Πρόσκληση σε Ψηφιακή Έκθεση Εικονικής Πραγματικότητας (VR) του ΜΕΤ